Nihai Rapor

Doğası, coğrafi konumu, eşsiz milli ve kültürel değerleri bir yana, milletinin sadakati, devletinin gücü ile, dünyanın en yaşanılası ülkelerinden birinde yaşıyor olmak, bu şansın devamı için hepimize bir takım sorumluluklar yüklüyor.
Son yaşanan olaylar, bu milletin, pek çok güzel şeyi, güvenli bir yarını hak ettiğini tüm dünyaya göstermiştir.
Bu noktada, devlet ve milletin varlığı sebebiyle bir yerlere gelmiş bizlere, eğitimcilere, önemli işler düşmektedir. Ülkemizi daha yaşanılası bir sosyal refah devleti yapmak için devletimize destek olmak gerektiği bilinciyle bizler elimizi taşın altına koyduk.
Kayıtdışı istihdam, tesis edilmesi elzem olan bu güveni yerle bir eder. Devletin vatandaşından haberdar olamamasına neden olur. Manevi ve psikolojik zararları sayamayacak kadar fazladır ve esasen durumun vehametini en iyi ortaya koyacak olan da bu istatistiksiz verilerdir.
Kayıtdışı istihdam , direkt olarak devletten, dolaylı olarak milletten çalar. Emek, üretim, büyüme döngüsüne vurulan bir balta gibidir.
Bizim amacımız bir kırılma noktası olarak “kayıtdışı ekonomi ile mücadele” konusunda üzerimize düşeni maksimum fayda ile yapabilmekti, bir yıl gibi kısa bir sürede çok büyük bir farkındalık oluşturarak bunu başardık.
Bu bir yıllık çalışmamız esnasında bize desteğini esirgemeyen başta Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagu’ya ve tüm ortaklarımıza, işbirlikleri ile projenin yürütülmesinde en önemli paya sahip olan çok değerli kurum temsilcilerine ve Kocaeli Üniversitesi öğrencilerine çok teşekkür ederiz.

Download “Nihai Rapor” Nihai-Rapor.pdf – Downloaded 37 times – 9 MB

Published:
Publisher: Küv Yayınları
Editors:
Illustrators:
Cover Artists:
Genres:
Tags: